Güneş lekelerinden nasıl kurtulurum

11/11/2014
ile Vedat Nizam

Güneş lekeleri veya melazma adlı bu lekeler, doğuştan olmayan ve özellikle yüzde görülen kahverengi oluşumlarıdır. Kahverengi cilt lekeleri güneşe maruz kalan orta yaş insanlarda daha sık meydana gelir. Yaz vaktinde cildinizi güneşten koruyacak güneş faktörlü kremler lekelerin oluşumunu engellemenin yollarından bir tanesidir. Fakat bu lekeler sırf güneş ışınların sonucu değildir, gebelik veya menopozda yaşanan hormon bozuklukları, cilt alerjisi, genetik nedenler, kullanılan bazı ilaçlar,depresyon gibi faktörlerden dolayı da oluşabilir. Kadınlarda erkeklere göre daha sık görülür koyu tenli insanlarda daha sık ortaya çıkar. Güneş lekeleri genellikle üst dudak, yanaklar ve alın gibi bölgelerde görülür. Çok nadiren kollar ve çenedede oluşabilir.

Su, kum ve kar güneş ışığını daha fazla yansıtır, ayrıca güneş su ve ıslak giysilerden de geçer. Yüzerken üzerinize tişort giymek sizi güneş lekelerinden korumamayabilir. Sudan çıktıktan sonra da vücudunuzda su damlararı ile güneş altında kalmanız da güneş lekelerine yol açar. Özellikle küçük yaşta çocuklar güneşe maruz kalmamalı, çünkü ileride ciddi sorunlara karşı karşıya gelebilirler. Bu nedenle kendinizi korumazsanız bile çocuklarınıza bu konuda daha fazla özen göstermenizi tavsiye ederiz. Güneş koruyucu kremler, şapkalar ve tişortlar ihmal edilmemeli.

Özellikle yaz mevsimlerinde cildimizin bronzlaşmasını, istediğimiz görünümü kazanması için güneş altında kalmayı tercih ediyoruz. Bunun dışında iş gereği de güneş altında kalanlar vardır. Bu durumlarda burun, göz ve göğus üst kısmında koyu lekeler oluşmaya başlar. Ya da daha önceden oluşmuş lekeleriniz varsa ve siz bunları tedavei etmediyseniz, bu lekeler daha belirgin olup çözülmesi daha zor olacaktır.

Güneşten mutlaka korunmanız lazım! Tatil bölgesinde olmasanız bile evden çıkmadan önce cildinize mutlaka güneş koruyuculu enaz 25 faktör içeren kremler sürün. Geçen seneden kalan kremleri tekrar kullanmayın,faktör oranı açılıp kapandıkça bekledikçe düşüş göstermektedir mutlaka yenisini alın.

Öğle saatlerinde güneş ışınlarından uzak durmaya çalışın, güneşin en etkili ve zararlı saatleri 11.00-15.00 arası. Göz sağlığınız ve göz çevresinde güneş lekesi oluşmaması için mutlaka kaliteli gözlükler kullanmalısınız. Güneşte fazla kalıyorsanız, sık sık banyo yapmalısınız.

Fade out exstra care 25+UVA/UVB faktör güneş koruyuculu cilt beyazlatıcı krem ve Güneş lekesi kremi güneş lekelerinden kaylaklanan lekelenmelerde olduk etkili sunuçlar vermektedir.

Gündüz eğer güneşe karışı cildiniz çok fazla reaksiyon gösteriyorsa 50+ faktör güneş korumalı kremler kullanmanızı tavsiye ederiz bu krem Gutto markasıyla bulabilirsiniz Gutto 50+faktör güneş koruyucu krem oldukça koruması yüksek oranda bir kremdir.

Cilt lekelerine karşı cildimi nasıl korurum

09/11/2014
ile Vedat Nizam

Cilt bakımı her insanın yapması gereken bir bakımdır. Hem estetik hem de özellikle sağlık açısından çok önemlidir. Cilt temizliğine önem vermek cildimizin ileriki yaşlarda kırışmasını önemli ölçüde azaltacaktır. Çünkü cildimizi olumsuz etkileyen birçok faktör vardır. Bunların başında makyaj, stres, sigara ultraviyole ışınları, dengesiz beslenme ve hava değişimleri gelmektedir. Tüm bu etkenler yaşımız genç olsa bile yüzümüzü solgun göstermesine neden olur. Sağlıklı cilt parlak ve canlı olur. Bu yüzden 20’li yaşlardan itibaren herkesin cildini temizlemesi ve gerekli bakımı yapması gerekir. Her insanın cildi aynı değildir. Bu yüzden ilk önce cilt analizi yaptırarak cilt tipinizi öğrenip ona göre uygun bir temizleme ürünleri almanız gerekir. Böylelikle cildinizin kuru, yağlı, ya da hassas olduğunu öğrenip bu şekilde doğru ürün kullanabilirsiniz. Uygun temizleme ürünlerini alıp her gün evde kendiniz yapabilirsiniz. Bunun dışında tam bir cilt bakımı için ayda bir kere cilt bakım merkezine gidip genel bakım yaptırabilirsiniz. Bu bakım cilt tipine ve ihtiyacına göre 30 dakika ila 2 saat sürmekte olup sırasıyla cilt analizi, cilde uygun süt ve jel seçimi, peeling, buhar, maske, tonik ve masaj işlemleri uygulanır.

Ayrıca beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Sivilce genellikle çinko eksikliğinden dolayı çıkar. Kabak çekirdeği, badem, brokoli, yumurta ve peynirde bolca çinko bulunmaktadır.Sabahları Aç karınla alacağınız 1500 mg lık arı sütü içeriğinde B.12 A, D, E, K, H ve B-Kompleks (9 tane B Vitamini çeşidinin hepsini) Vitaminlerini içerir. Ayrıca A, C ve E vitaminleri olan sebze ve meyveleri de bol miktarda tüketmek gerekir.


Kırışıklıkların azalabilmesi için cildinizin ve sizin iyi bir bakıma ihtiyacı var bunun için öncelikle içeriden tedavi dediğimiz Arı sütü bio ampül gençlik iksiri bilindiği gibi arı sütü nün hücre yenileyici gençleştirici özelliği bilinmektedir.

Her gün alacağınız 1500 mg lık Organik arı sütü sizleri içeriden tedavi dediğimiz hücreleri yenileyerek gençleştirme etkisi yaratacaktır Cildiniz daha canlı,daha parlak ve ışıltı olacaktır

Arı sütü bio ampül


Sonrasında dıştan cildinizin bakımını yapabilmeniz için iyi bir nemlendirici koruyucu,onarıcı etkiye sahip bir krem size önerimiz Gutto Anemon özlü krem dir.

Anemon özlü krem Mavi anemon çiçeğinden doğal yollarla elde edilen kinetin cildin nemini korur ve yaşlanmasını önler.

C vitamini çok kuvvetli bir antitoksidan olup kırışıklık ve ince çizgilerin açılmasına ve cilt deki lekelenme ton farkını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.


20 günlük kullanımlı arı sütü bio ampül ve 4 haftalık düzenli kullanmanız gereken anemon özlü krem ile cildinizde değişim başlayacaktır.